Eren Asansör & Mühendislik | Gaziantep Asansör Sistemleri
Email Adres
info@erenasansor.com
Telefon
(530) 038-9843
Blog

Gaziantep Asansör Bakımı

Gaziantep Asansör Bakımı
Eren Asansör

Gaziantep Asansör Bakımı

Eren Asansör 21 Aralık 2020, 13:46

Gaziantep Asansör Bakımı

Gaziantep asansör bakımı otomatik sistemler ile çalışan tüm asansör modellerinin bakımını üstlenir. Asansör bakımı can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz ediyor. Binalar içerisinde yer alan yeni asansörlerin bakımı garanti kapsamına giriyor. Belirlenmiş olan garanti süresinin bitiminden itibaren asansör bakımı hizmeti sunan firma ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Asansör bakımı hizmeti sırasında profesyonel kişiler tarafından kullanılan orijinal ekipmanlar sayesinde can güvenliği son seviyeye çıkarılır. Asansör bakımı sırasında asansör montajı, inşaat projesi, güncel durumu, elektrik ve elektronik gibi durumlar bir bütün olarak göz önünde bulundurarak hareket edilir.

Asansörde Mahsur Kalındığı Sırada Ne Yapılır?

Bina içerisinde kontrolleri aksatılmış olan asansörlerin kullanımı sırasında sık sık karşılaşılan sorunlar arasında mahsur kalınma durumu yer alır. Asansörde mahsur kalan kişiler ile bina yönetim kurulu üyeleri ilgilenmesi gerekir. Asansörlerin yapısı gereği içerisinde hava akışı bulunur. Asansör içerisinde mahsur kalan kişilerin panik yapılmamasını unutmaması gerekir.

Bilinmesi gereken en önemli unsur asansör kendini kat arasında durdurmuş dahi olsa aşağıya düşmeyecek ve güvenilirliği devam ediyor olacak. Asansör kapılarının zorlanmaması gerekir. İçeride bulunan alarm butonuna basarak yardım çağrısı göndermek yeterli olacak. Bina yetkilisi tarafından Gaziantep asansör bakımı firması ile irtibat kurulması sonrasında gelecek ekip tarafından asansörde mahsur kalan kişi kısa sürede güvenli bir şekilde dışarıya çıkarılır. Yetkililer dışında ki kişilerin asansöre dışarıdan müdahale etmesi içinde bulunulan durumu zora sokabilir.

Asansör Arızalarının Sebepleri Nelerdir?

Asansör sorunlarında yer alan en büyük sebep bakımı ve onarımının düzenli ve zamanında yapılmamasıdır. Bazı durumlarda ise asansör bakımı zamanda yapılmış dahi olsa yanlış firma seçimi asansör sorunlarının sebepleri arasında büyük rol oynuyor. Gaziantep asansör bakımı sırasında detaya inmemek, orijinal parça kullanımından kaçınmak, yanlış montaj sonrası arızalar meydana çıkıyor. Asansör kullanımı alanında elektriğin yetersizliği de arıza sebebidir.

Asansörlerin üzerlerinde taşıma kapasitesi hakkında bilgilendirme panosu bulunur. Belirlenen yükten daha fazla yük taşımaya çalışmak asansör arızalarına sebep olur. Asansörün içerisinde bulunan ekipmanlara kişiler tarafından zarar verilmesi de birçok arızaya sebebiyet veriyor.